Rakúsko sa vracia k normálu. Spojte pri prehliadke nehnuteľnosti príjemné s užitočným

Rakúsko sa v polovici mája vráti takmer k normálnemu životu. Od 19. mája by sa mali otvoriť reštaurácie, hotely alebo kultúrne inštitúcie. Ubytovacie zariadenia budú môcť poskytovať služby aj zahraničným návštevníkom.

Zjednoduší sa tiež vstup do krajiny zo zahraničia. Po predložení očkovacieho certifikátu, dokladu o vyliečení z covidu-19 alebo negatívneho testu na koronavírus nebude nutné uchýliť sa po príchode do karantény. Tá sa bude týkať už len osôb cestujúcich z vysoko rizikových oblastí.

Čo to znamená v prípade, že ste si vybrali niektorú z nehnuteľností v Rakúsku a chcete ísť na jej prehliadku? Vycestovať za účelom prehliadky nehnuteľnosti je pri dodržaní všetkých aktuálne platných pravidiel možné aj teraz. S chystanou zmenou ale môžete do plánu vašej cesty zahrnúť potrebný menší výlet a spojiť tak príjemné s užitočným.

Okrem toho, že sa budete môcť bezproblémovo ubytovať, iste uvítate aj možnosť zájsť na osviežujúci nápoj alebo niečo dobré pod zub do reštaurácie. To bude umožnené ľuďom s takzvaným Zeleným pasom, teda ľuďom očkovaným na covid-19, už vyliečeným alebo ľuďom s negatívnym testom.

Ak ste si tento rok nemohli dostatočne užiť zábavu na zjazdovkách, môžete vo vybraných centrách dohnať aj to. Tešiť sa v takom prípade môžete na poloprázdne zjazdovky, príjemné teploty a slnečnú oblohu. Vopred sa ale informujte, či je konkrétne lyžiarske stredisko v prevádzke a za akých podmienok. Ich prehľad a odpovede na najčastejšie otázky spojené s tohtoročnou sezónou nájdete na stránkach Rakúskej národnej turistickej centrály.

Aktuálne platné informácie o cestovaní medzi Slovenskom a Rakúskom sú k dispozícii na webe Ministerstva zahraničných vecí SR.

Premýšľate o nákupe nehnuteľnosti u našich susedov? Pozrite sa na ponuku kvalitných nehnuteľností v Rakúsku na predaj alebo nás kontaktujte. Pomôžeme vám, aby ste sa pridali k tým, ktorí majú v niektorom z rakúskych lyžiarskych stredísk vlastnú nehnuteľnosť. Tí ju pri dodržaní príslušných predpisov ohľadom príchodu mohli využívať aj počas tohtoročnej "zvláštnej" sezóny.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: