Reality a nehnuteľnosti Chorvátsko

Chorvátsko je dlhodobo obľúbenou destináciou pre rekreáciu pri mori, ale aj pre záujemcov o investície do realít. Do nedávnej doby tu bolo nutné pri kúpe nehnuteľnosti cudzincom založiť chorvátsku firmu a kúpu chorvátskej reality realizovať na túto firmu. Toto obmedzenie sa v roku 2009 zrušilo a občania EÚ tu môžu slobodne nakupovať rezidenčné nehnuteľnosti na svoje meno. Záujem o investovanie v Chorvátsku tiež spôsobil, že tu vplyv realitnej krízy nie je tak viditeľný ako napríklad v Španielsku. Reality v Chorvátsku sú zaujímavé pre investorov z mnohých krajín - Nemecko, Taliansko, Česká republika, Poľsko, Rusko. Nehnuteľnosti tu ale kupujú aj mnohé celebrity z USA, Veľkej Británie atď.

Záujem sa sústredí najmä na prímorské oblasti v strednej Dalmácii a na priľahlé ostrovy - Zadar, Bibinje, okolie Splitu, Trogir, Makarska a ostrovy Brač, Hvar, Korčuľa alebo Čiovo. Ešte južnejšie sa nachádza perla Jadranského mora, historické mesto Dubrovník, ktoré je vyhľadávané po celý rok a turistom ponúka jedinečné pamiatky a stredomorskú atmosféru.

Všetkým záujemcom o kúpu nehnuteľnosti v Chorvátsku odporúčame detailný prieskum a rešerš ponúkaných nehnuteľností. Tu je nezastupiteľná úloha realitnej kancelárie a spolupracujúceho chorvátskeho notára . alebo právnika, ktorý je schopný posúdiť, či  nehnuteľnosť spĺňa všetky požiadavky pre úspešný prevod vlastníctva a bezproblémové užívanie.

Aj v Chorvátsku sa nachádzajú niektoré nehnuteľnosti a projekty, ktoré sú vhodné pre ďalší prenájom. Odporúčame investovať do takých nehnuteľností, kde je už nastavený systém ďalšieho prenájmu priamo od developera alebo sesterskej firmy. Vlastník reality v Chorvátsku tak získava komplexný servis spojený so správou nehnuteľnosti a jej ďalším prenájmom.

Väčšina záujemcov o kúpu nehnuteľnosti v Chorvátsku chce investovať do reality priamo pri mori. Je teda nutné brať do úvahy, že ceny nehnuteľností sú štandardne najvyššie práve v prvej línii pri mori.

Vstúpte do databázy realít v Chorvátsku.

Ďalšie informácie sme pre vás pripravili aj v sekcii Nehnuteľnosti Chorvátsko na internetových stránkach spoločnosti Rellox. Na našom korporátnom webe sú zároveň k dispozícii komplexné informácie o našej ponuke nehnuteľností v zahraničí.

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: